Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie 
w Szczecinku

X Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” zakończony!

We wtorek 5 września w Kinie Wolność w Szczecinku rozpoczęła się  X edycja Małego Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja pod hasłem „Łączy nas film-20 lat integracji”. Wydarzenie otworzył koncert duetu Haliny Benedyk i Marco Antonelli a zakończyła uroczysta kolacja.

Drugi dzień Festiwalu to oczywiście filmy i integracja. Wiele radości ze wspólnego świętowania.

W Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie odbyła się projekcja filmów, miały miejsce wspólne rozgrywki w bule oraz  warsztaty z ziołolecznictwa a na zakończenie grill integracyjny.

Równolegle w stowarzyszeniu Atut w Szczecinku odbywały się „Dni Otwartych Drzwi” w Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdzie można było zwiedzić ośrodek oraz zobaczyć prace uczestników placówki. Zorganizowano także zajęcia wspierająco-aktywizujące, rehabilitacyjne oraz terapeutyczne.

W Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich zorganizowano projekcje filmów konkursowych w ramach Małego Festiwalu Filmowego.

Trzeciego dnia wydarzenie przeniosło się do Barwic, gdzie w ramach imprezy „W zgodzie z naturą” braliśmy udział w grze terenowej „Skarby Przyrody” oraz wspólnym tworzeniu obrazu „Landart-sztuka Ziemi. Na zakończenie odbył się występ grupy z ŚDS Słoneczko.

W szkole Podstawowej w Turowie wyświetlono filmy, były występy dzieci ze szkoły oraz uczestników ŚDS w Turowie z filią w Gwdzie Wielkiej. Miały miejsce również zajęcia integracyjno-plastyczne, a na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Natomiast w Fundacji im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie zaprezentowano filmy konkursowe w ramach Małego Festiwalu Filmowego.

Ostatniego dnia Festiwalu „Integracja Ty i Ja”, dzięki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku nasi podopieczni z ośrodków wsparcia i organizacji pozarządowych uczestniczących w wydarzeniach festiwalowych odwiedzili ARBORETUM KARNIESZEWICE. Fantastyczny dzień na łonie natury, poczęstunek, dyskusje i wykłady.

Ogromne podziękowania dla DPS w Bornem Sulinowie, WTZ w Szczecinku, Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach oraz ŚDS w Turowie i Szkoły Podstawowej Turowie za fantastyczną organizację tych dni. Za wspólne odwiedziny, czas i rozmowy. Za to, że razem z nami tworzycie historię Festiwalu Integracja Ty i Ja.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym współorganizatorom – Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Promykowi Nadziei.

Dziękujemy wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do piękna tych dni. Firmie Terbud za wsparcie finansowe. To cudowne, że możemy na Was liczyć.

Dziękujemy Staroście Krzysztofowi Lisowi za Patronat Honorowy i wsparcie Osób z niepełnosprawnościami.
Do zobaczenia za rok 🙂