Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie 
w Szczecinku

Zaproszenie na Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Mały Europejski Festiwal Filmowy ”Integracja Ty i Ja”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku już po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić Państwa na obchody 10. Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, które rozpoczną się uroczystą inauguracją 5 września 2023 r. w kinie „Wolność” w Szczecinku o godzinie 17:00 i trwać będzie do 8 września 2023 r. Otwarcie Festiwalu uświetni Koncert duetu Haliny Benedykt i Marco Antonelli. Hasło przewodnie Festiwalu brzmi „Łączy nas film – 20 lat integracji”.

Wydarzenie odbywa się równolegle w Koszalinie oraz w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce a także poza granicami kraju.

Patronatem Honorowym tegorocznego Festiwalu jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Z przyjemnością informujemy, że przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem. Udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły i nie jesteśmy na świecie zupełnie sami i że zawsze znajdą się ludzi gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród prezentowanych filmów będziecie Państwo mieli okazję do obejrzenia takich obrazów, jak:

„Dzieci i ryby” (Out of Water), reż. Gracjana Piechula, Polska 2022,

„Stagnant”, reż. Konrad Kultys, Polska 2021,

„Wyzwanie” (Curlstorm), reż. Marle Thelen, Niemcy 2021,

„Ściany życia” (Walls Of Life) reż. Zoran Djordjević, Brazylia 2021,

„Daida wraca do oceanu” (Daida Back to The Ocean)), reż. Pablo Remĩrez Bolaños, Hiszpania 2022,

„Jeszcze zdążę” (The Time Busters), reż. Aleksandra Kutz, Polska 2020,

„Na wstrzymanym oddechu” (Holding Your Breath), reż. Katarzyna Sikorska, Polska 2021.

Ponadto, Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to w tym roku cztery dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw, warsztatów oraz pikników. Europejski Festiwal Filmowy ”Integracja Ty i Ja” to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.

Szczegółowy program Festiwalu w załączeniu:

PCPR ulotka 20 lat Integracji 2023r