Staś ma cztery lata. Jego twarz jest mokra od łez. Miał zły dzień. Jego mama jest przygnębiona – jak mogła podnieść na niego rękę? Wstydzi się. Wciąż jednak czuje gniew. Dlaczego Staś nie wykonuje jej poleceń, chociaż ona tyle dla niego robi? Dlaczego jej nie słucha?
Matka nie wie, jak mogłaby skłonić synka do posłuszeństwa. Czuje się bezradna i wściekła.
PRZEMOC wobec dziecka!!
Krzyki, wyzwiska, klaps, brak troski, zabranianie jedzenia, zaburzenie poczucie bezpieczeństwa, wyzwiska, groźby, szantaż, straszenie, emocjonalne odrzucenie, nadmierne wymagania niszczenie ważnych dla niego rzeczy lub zwierząt bicie, szarpanie, popychanie, rzucanie przedmiotami, nawet, jeśli za zadaniem bólu kryje się intencja wsparcia rozwoju dziecka mamy do czynienia z przemocą.
Szczególnie trwałe ślady pozostawia po sobie przemoc ze strony osób ważnych dla rozwoju dziecka, zwłaszcza rodziców.
PRZEMOC JEST PRZESTĘPSTWEM I JEST ŚCIGANA Z URZĘDU!!
Skorzystaj z pomocy zanim zostaną powiadomione instytucje pomocy dziecku!!!
Twoje dziecko jest bezbronne, może liczyć tylko na Ciebie!
Pamiętaj szczęśliwa mama i tata, szczęśliwe dziecko!!
ZAPROSZENIE
Większość rodziców zgadza się, że bicie dzieci jest złe. Jednak nawet ci, którzy starają się unikać kar fizycznych, czasami tracą panowanie nad sobą i wymierzają dziecku klapsa, wyprowadzeni z równowagi krzyczą na nie, może zdarzy się powiedzenie do dziecka „Ty Debilu, jesteś beznadziejny!”
Dlaczego? Może dlatego, że dzieci są rodzicom bardzo bliskie. Nikt inny swoim zachowaniem nie może nam sprawić równie wielkiej radości, ale też… równie dotkliwej przykrości i tak łatwo wyprowadzić nas z równowagi.
To zrozumiałe, że, wychowując dzieci, doznajemy nieraz bardzo silnych negatywnych emocji. Jest jednak niezwykle ważne, aby te emocje nie kierowały naszym zachowaniem.
Chciałbyś nauczyć się, mówić tak by dzieci słuchały, wychowywać dziecko w atmosferze spokoju i szczęścia, dowiedzieć się w jaki sposób wychować szczęśliwe dziecko, pozostając szczęśliwym rodzicem.
Ciągle Ci mówią, że trzeba być cierpliwym i przemawiać do dzieci łagodnie, ale co zrobić, jak to zupełnie nie działa? Co zrobić, kiedy dziecko reaguje dopiero na krzyk, a mówić to sobie można wiele razy?
A co mam zrobić, jeżeli moje dziecko jest leniwe, nadwrażliwe, lękliwe, agresywne i to mnie przeraża. Czy mogę je zmienić? Jakoś mu pomóc?
Jeżeli zadajesz sobie takie i podobne pytania, jeżeli zdarza Ci się, że nie jesteś zadowolona czy zadowolony, z tego jak udało Ci się rozwiązać pewne sytuacje, jeżeli masz sporo wątpliwości, a zależy Ci na tym, aby mieć dobry kontakt ze swoim dzieckiem, to zaproszenie jest dla Ciebie.
Skorzystaj z pomocy psychologa, pedagoga, radcy prawnego, terapeuty rodzinnego, czy zajęć w ramach szkoły dla rodziców ”kompetentni rodzicie”.
Zadzwoń!!
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Wiatraczna 1 78-400 Szczecinek
Zapisz się na konsultacje telefonicznie pod nr 730 30 40 35, lub osobiście w siedzibie Centrum pokój nr 3.
Serdecznie zapraszamy.
Przyjdź to nic nie kosztuje a może wszystko zmienić!!